FAQ'S

Grafika

1) Jak připravit data pro tisk?

Pokud od nás již nebudete potřebovat další úpravy před tiskem, data zašlete ideálně v PDF, ale i AI, EPS, CDR nebo PSD, kde:

  • rastrové obrázky jsou v rozlišení 300 dpi
  • veškeré texty a textové znaky jsou rozkřivkované
  • barevné podání je v režimu CMYK
  • rozvržení všech prvků finální grafiky je ve velikosti 1:1

Vždy požadujeme 3 mm přesah na každé straně finální podoby tištěného dokumentu. Udejte také přesný rozměr hotového dokumentu.

2) Mám připravený návrh, potřebuji jen drobné úpravy před tiskem a předtiskovou přípravu. Jak postupovat?

Zašlete nerozkřivkovanou grafiku. Pokud dokument obsahuje texty, zašlete také font písma, který je v dokumentu obsažen. Drobné úpravy před tiskem stejně tak sazbu pro tisk tak budeme moci udělat za Vás.  Tyto služby účtujeme částkou 350 kč/hod.  Tuto částku společně vyjasníme před započetím prací. 

3) Potřebuji vytvořit grafický návrh loga, tiskovin nebo webových stránek a bannerů. Jaký je postup při výrobě?

  • Procesu tvorby grafického návrhu předchází konzultece s Vámi. Potřebujeme slyšet něco o Vás, o Vaši firmě. Jaký je účel materiálu, který máme vytvořit, koho chcete tímto materiálem oslovit. Tyto cenné informace nám umožní vytvořit návrh, který Vás bude kvalitně a na úrovni prezentovat ve Vašem oboru a zárověň osloví Vaš zákazníky v záplavě podobných materiálů Vaši konkurence.
  • Před započetím veškerých prací požadujeme zaslat písemnou objednávku emailem. Společně s ní potřebujeme veškeré podklady, které chcete použít v připravovaných materiálech. Např: loga v křivkách, fotky, atd. V textovém dokumentu nám také zašlete texty, které budou na Vašich materiálech.
  • Vytvoříme pro Vás několik prvotních návrhů. V případě, že Vás některý zaujme a rozhodnete se ho dopracovat, vystavíme Vám fakturu ve výši 50% finální částky. 
  • Po uhrazení zálohové faktury dokončíme návrh.
  • Podle Vašich připomínek a korektur dopracujeme grafiku až do finální podoby. 
  • Data Vám předáme připavená pro tisk v požadovaných tiskových formátech.  V případě potřeby můžeme uložit na potištěné cd s Vaší grafikou.

Etikety

1) Etikety od Vás dostanu v návinech nebo v arších?

Etikety dodáváme v arších i v návinech. Záleží na Vás, co potřebujete. Na každý způsob používáme jinou technologii tisku. Vše je tedy dobré společně konzultovat a dojít tak společně k nejvhodnějšímu způsobu.

2) Potřebuji zaslat kalkulaci na tisk etiket. Co je třeba specifikovat v poptávce?

Pro vypracování kalkulace potřebujeme znát rozměr etikety, barevnost etikety a počet kusů.  

Stuhy

1) Stuhu si musím dodat nebo dodávate jako komplet potištěné stuhy? Jaký druh stuh máte k dispozici?

Dodáváme hotové  potištěné stuhy. O stuhu se tedy nemusíte starat. Nabídnout můžeme materiál taft nebo satin v šířích a barevnostech dle vzorníků.  Potisknout můžeme i Vámi dodanou stuhu. Před přijetím objednávky však potřebujeme vidět vzorek pro posouzení tisknutelnosti na daný materiál.

2) Potřebuji zaslat kalulaci na výrobu stuh. Co je třeba specifikovat v poptávce?

Pro vypracování kalkulace potřebujeme znát rozměry tisku, rozestup mezi tisky, barevnost, počet metrů a druh materiálu stuhy.